
Za nami 7. Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych REGIOFUN, a przed nami relacja z tej imprezy!
Czytaj dalej
Burzliwe życie prywatne, niełatwe charaktery i dziwne więzi łączące ostatnich Beksińskich, to genialny materiał na film. Czy Jan P. Matuszyński w pełni wykorzystuje potencjał historii tej rodziny?
Czytaj dalej
Po ostatnich bardzo udanych przygodach we współpracy produkcyjnej w postaci „El Clanu” i „Dzikich historii”, Almodóvar wraca na reżyserskie tory. Zainspirowany trzema opowiadaniami Alice Munro, prezentuje historię Juliety.
Czytaj dalej
„Imigranci” („Dheepan”), jako zwycięski film konkursu głównego podczas zeszłorocznego festiwalu w Cannes tylko nasilił widoczny w Europie trend festiwalowy. Zeszłoroczna edycja należała do „Zimowego snu” Ceylana, traktującego o problemach anatolijskiej społeczności. Francuski Cezar został przyznany „Timbuktu” o konflikcie z dżihadystami, a Berlinale zachwyciło się ironiczną grą z cenzurą Panahiego w „Taxi-Teheranie”.
Czytaj dalej
Dzieła Williama Szekspira zyskały miano najczęściej adaptowanych utworów literackich wszech czasów. Pojawiają się zarówno na małym, jak i dużym ekranie.
Czytaj dalej
Marvel na dobre rozgościł się na światowych dużych ekranach. Superbohaterowie ze słynnego studia przyciągają do kin tłumy i dobra passa tych historii trwa od lat. Po patosie, trudnych wyborach, rozdarciu emocjonalnym bohaterów i dodaniu do ich supersił czynnika ludzkiego, modele ukazywanych superheroes jednak trochę się znudziły.
Czytaj dalej
Dwa splecione objęciem ciała. Nagie ramiona obsypuje proch. Klatkę później: magicznie skrzący się pył, pod którym silny uścisk zmniejsza ostatki przestrzeni wolnej od miłości. Ona – francuska aktorka, która w Japonii kręci międzynarodowy film o pokoju. On – japoński architekt.
Czytaj dalej