
Niespełna miesiąc po śmierci nieodżałowanego Davida Lyncha wybieram się do teatru Barakah na spektakl inspirowany jego dziełem – Miasteczko Twin Peaks. Jednak Twin Peaks: Do drzwi czerwonych zapukam to nie historia żywcem wyjęta z serialu. To przede wszystkim historia zagmatwanych relacji z ojcem czy matką. Oraz dobra i zła w świecie, gdzie oba te pojęcia dzieli niezwykle cienka granica.
Czytaj dalej
Nadała koloru powojennej Polsce, przywróciła do życia muzykę rozrywkową i dała Polkom i Polakom nadzieję na lepsze czasy. Królowa swingu — Maria Koterbska po raz kolejny zawitała na bielską scenę teatralną.
Czytaj dalej
Kłamstwa, tortury, prześladowania, gwałty. Diabły Mai Kleczewskiej wyciągają na światło dzienne realia średniowiecznego kościoła katolickiego i ukazują obłudę, jaką obecnie kryje ta instytucja. Obok spektaklu nie można przejść obojętnie.
Czytaj dalej
Prawda, Dobro, Humanizm. Tak brzmi hasło konferencji HOLISTIC TALK, poświęconej człowiekowi i jego miejscu na świecie.
Czytaj dalej
Wyjątkowe wydarzenie, które zmieni sposób, w jaki patrzysz na świat. Konferencja HOLISTIC TALK, zaplanowana na 17 lutego 2024 w Cavatina Hall w Bielsku-Białej, to – jak piszą organizatorzy – podróż w głąb wartości, która zainspiruje, rozbudzi umysł i otworzy nowe perspektywy.
Czytaj dalej
Chłop (ładnie!) przebrany za babę Mój mąż z zawodu jest… dyrektorem! Wszyscy_tkie znamy i kochamy kultową komedię Stanisława Barei i Jacka Fedorowicza – Poszukiwany, poszukiwana. Dzięki Teatrowi Polskiemu możemy ujrzeć perypetie Marysi na deskach teatru i na nowo wejść w przedstawiony w filmie świat. Jest to pierwsza w historii adaptacja teatralna tego tytułu.
Czytaj dalej
Ponad 87% Polaków_ek jest świadoma zmian klimatycznych zachodzących na Ziemi. Mimo to niewiele z nas wie, jak na nie reagować. Teraz potrzebujemy realnych zmian, a pierwszym krokiem do nich jest edukacja klimatyczna.
Czytaj dalej
Homofobia w Polsce to temat rzeka. Nasz kraj znajduje się w niechlubnej czołówce najbardziej homofobicznych państw Unii Europejskiej. Zmierzamy jednak w dobrym kierunku, notując coraz większe poparcie dla związków partnerskich i oswajając się z faktem, że homoseksualność to orientacja jak każda inna. Nie oznacza to jednak, że homofobii w Polsce nie ma.
Czytaj dalej
Poprzedni rok był trudny nie tylko dla ludzi, ale także dla klimatu – powodzie, topniejące lodowce, fale upałów… Jednak idziemy o krok naprzód, wciąż edukując się i walcząc o lepszy świat. A co czeka nas w 2023 roku?
Czytaj dalej
Spektakl Piotra Ratajczaka ukazuje nam nową odsłonę klasyki literatury dwudziestolecia międzywojennego jaką jest Granica Zofii Nałkowskiej. Współczesna interpretacja z odrobiną sarkazmu ukazuje nam nowe spojrzenie na problemy XIX wieku. Pozwala na wniknięcie do świata przedstawionego na scenie i – zgodnie z własnym sumieniem – odnalezienie winnego_ą.
Czytaj dalej
Milczenie – o Ewie Demarczyk Tomasza Fryzeły to nie biografia artystki, lecz intymna podróż w najgłębsze zakamarki duszy tej niezwykłej postaci polskiej sceny muzycznej. Bohaterka opowiada w niej o swojej twórczości, wzlotach i upadkach, dlatego jest to jednocześnie historia o problemach związanych z samoakceptacją oraz o maskach, które każd_ z nas zakłada.
Czytaj dalej
Rodzina, macierzyństwo, miłość, problemy współczesnego świata i pokonywanie stereotypów. Wszystko to zawiera spektakl Agi Błaszczak Urodziny w Nigdylandii…, który w delikatny i przyjemny sposób przybliża problemy codziennego życia zarówno młodszej, jak i starszej publiczności. Wielowarstwowość opowieści sprawia, że bez względu na wiek każd_ z nas wyjdzie z sali z innymi przemyśleniami.
Czytaj dalej
Ludzie od lat przekazują sobie informacje na temat opieki nad zwierzętami. Pamiętajmy jednak, że świat się zmienia, a wraz z nim nasza wiedza, dlatego warto ją uaktualniać, by uniknąć szkodliwych nawyków. Oto kilka faktów i mitów na temat opieki nad… kotami!
Czytaj dalej