Bez kategorii

Wolontariat na rzecz zwierząt – co można jeszcze zrobić?

Mimo oficjalnego zakończenia kampanii „Przystanek: Zwierz” kontynuowaliśmy temat opieki nad bezdomnymi zwierzętami.

3 sierpnia 2022r. do Bielska-Białej przyjechała Alina Czirkowa z Iwano-Frankiwska, która zajmowała się dokarmianiem i ratowaniem zwierząt w ogarniętej wojną Ukrainie. Z Aliną przeprowadziliśmy wcześniej wywiad online, a w końcu mogliśmy spotkać się na żywo. Spotkanie z Aliną zorganizowała Fundacja Świat w Naszych Rękach oraz redakcjaBB, by porozmawiać i zaplanować wspólne działania w przyszłości.

Młodzi ludzie wzięli też udział w Międzynarodowym Dniu Psa, zorganizowanym 16.08.2022r. przez Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej. Przeprowadzili wywiad z behawiorystką oraz przygotowali fotorelację z wydarzenia. Anna Chęć oraz wolontariuszki z Psiej Ekipy oprowadziły nas po schronisku i opowiedziały o wolontariacie, zachęcając do włączenia się w działania.

RedakcjaBB wraz z Młodzieżową Radą Miasta w Bielsku-Białej zaangażowała się w zbiórkę na rzecz bezdomnych zwierząt w Ukrainie organizowaną przez Fundację Świat w Naszych Rękach oraz Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego. Przedstawicielka redakcji opowiedziała o zbiórce na sesji MRM i przekazała przedstawicielom/-kom szkół plakaty do rozwieszenia. Następnie odwiedziliśmy kilka szkół i we współpracy z ich uczennicami zachęcaliśmy do zaangażowania się w działania. Ostatecznie zbiórki przeprowadzono w trzech w szkołach – udało się zebrać zarówno karmę, jak i środki finansowe, które zostały przekazane fundacji Świat w Naszych Rękach. W jednej ze szkół zbiórka wciąż trwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *