Działania

Pierwszy krok do działania!

1.  W jakie działania społeczne się angażujesz?

Angażuję się w działania na styku kultury i spraw społeczno-politycznych. Obecnie pracuję przy organizacji festiwalu filmowego prezentującego dokumenty o prawach człowieka.

 

 2. Od kiedy angażujesz się w działania społeczne?

Od kiedy zrozumiałam, że świat sam się nie naprawi, a podobnych do siebie ludzi mogę spotkać właśnie angażując się społecznie w sprawy, które osobiście mnie zajmują.

 

 3.  Dlaczego jest to dla Ciebie tak ważne, że poświęcasz temu dużą część swojego życia?

Czasem chciałabym rzucić wszystko i zaszyć się na wsi bez dostępu do złych wiadomości, jak to ostatnio bywało. Jednak na co dzień, nie mam na takie plany czasu. Pomimo wielu niełatwych sytuacji i wyrzeczeń – zwyczajnie lubię to co robię i cenię ludzi, którymi przyszło mi współpracować.

 

4. Czy każdy może zacząć działać i pomagać?

Oczywiście!

 

5. Jak mogą to zrobić osoby młode/ niepełnoletnie?

Różnorodność jest podstawą dobrze funkcjonujących organizacji i inicjatyw. Wbrew pozorom, pomimo braku dużego bagażu doświadczeń, młodym może być znacznie łatwiej podjąć nowe działanie, szybciej nawiązać kontakt z innymi, znaleźć na pomoc czas. Niepełnosprawność nie jest żadną przeszkodą w rozpoczęciu swojej przygody z wolontariatem, czy szeroko pojętymi działaniami społecznymi – a wręcz odwrotnie!

 

6. Jak zachęciłabyś osoby, które się wahają do angażowania się w projekty społeczne?

Najtrudniejszy jest pierwszy krok, trzeba się odważyć, czasem wyjść ze swojej strefy komfortu. Potem jest już tylko lepiej, co nie oznacza, że zawsze łatwiej!

 

Na nasze pytania odpowiedziała Zuzanna Połynko, koordynatorka Festiwalu Objazdowego WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie i koordynatorka wolontariatu

 Zdjęcie: Archiwum prywatne

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *