Bez kategorii

Premiera e-booka i oficjalne zakończenie projektu Mocne Strony Młodych

22 lipca 2022r. spotkaliśmy/-łyśmy się w Punkcie 11, by oficjalnie zaprezentować redakcyjnego e-booka pt. I co ja mam teraz zrobić? To mini-kompendium wiedzy o najczęściej wybieranych ścieżkach rozwoju: studiach, pracy, wolontariacie czy gap year. Pokazujemy w nim, że są różne perspektywy oraz możliwości, jakie czekają na młodych ludzi po szkole. Jest pełny historii opisujących doświadczenia w tworzeniu projektów, wolontariacie krajowym i zagranicznym, stażach, pierwszej pracy czy aktywności w ramach kół naukowych na studiach.

Spotkanie było również okazją do wstępnego podsumowania realizowanego od stycznia 2021 roku projektu Mocne Strony Młodych. Zostały przedstawione i podsumowane zorganizowane w ramach projektu działania, wydarzenia i kampanie społeczne.

Wystąpienia przygotowały również mentorki: Anna Smolarek, która wspierała młodych ludzi w przygotowaniu bielskiej edycji Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie w listopadzie 2021 r. oraz Anna Chęć, aktywistka i edukatorka, ze wsparciem której młodzi zorganizowali m.in. Redakcyjne Sadzenie Dyni w Miejscach Publicznych w maju 2022r. oraz konsultacje społeczne Punktu 11 w czerwcu 2022r.

   

 

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej: p. Ewa Szymanek-Płaska, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu oraz p. Przemysław Smyczek, naczelnik Wydziału Kultury i Promocji. P. Ewa Szymanek-Płaska przekazała słowa wsparcia i zachęty do wybierania świadomie własnej przyszłości i  życzyła młodym ludziom wielu sukcesów w nowych poczynaniach.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *